Fundacja

 

Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Jana de La Salle
ul. Czarna 2, 47-120 Zawadzkie
Organizacja Pożytku Publicznego
KRS: 0000216692
Nr konta: 22 1090 2239 0000 0001 0309 0847
BZ WBK S.A. o/Zawadzkie

Fundacja nosi nazwę „Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Jana de La Salle”.  Swoją siedzibę ma w Zawadzkiem, przy Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Celem Fundacji jest udzielanie pomocy materialnej, zdrowotnej, opiekuńczej oraz rehabilitacyjnej osobom niepełnosprawnym zamieszkującym Dom Pomocy Społecznej, uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniom Szkoły Specjalnej przy Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem oraz pozostałym osobom niepełnosprawnym.

Fundacja nie zatrudnia pracowników, wszyscy jej członkowie wykonują pracę na rzecz Fundacji bez wynagrodzenia. Fundacja ponosi wydatki jedynie z tytułu prowadzonej nieodpłatnej działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz z tytułu opłat administracyjnych i bankowych.
Środki na działalność Fundacja pozyskuje z darowizn oraz wpłat dokonywanych z tytułu 1 % podatku. Chcąc dokonać wpłaty na konto Fundacji wystarczy w zeznaniu rocznym w pozycji „ wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego” wpisać nr KRS oraz wnioskowaną kwotę, Urząd Skarbowy sam dokona przelewu na rzecz naszej Fundacji.

Chcąc dokonać wpłaty darowizny na rzecz naszej Fundacji, wystarczy wykonać zwykły przelew ( na poczcie, w banku lub poprzez system bankowości elektronicznej) z dopiskiem w tytule przelewu: darowizna.

Składamy gorące podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy na rzecz Fundacji przekazali i przekazują swój       1 % podatku oraz darowizny.

Każda otrzymana kwota jest przeznaczana na potrzeby podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem.

Od początku działalności Fundacja finansowo wspiera DPS w Zawadzkiem, przy którym działa.  Dotychczasowe największe osiągnięcia Fundacji to dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego w roku 2009 ( dzięki czemu 41 chłopcow DPS Zawadzkie mogło wyjechać nad morze) oraz dopłata w 2010 roku do zakupu samochodu osobowego typu mikrobus przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych, który służy mieszkańcom DPS Zawadzkie.
W 2011 roku Fundacja opłaciła kolejne wyjazdy wakacyjne mieszkańców DPS Zawadzkie oraz zakupiła im wiele innych niezbędnych do funkcjonowania przedmiotów. .Rok 2012 dzięki wsparciu podatników pozwolił by Fundacja zakupiła dla mieszkańców DPS Zawadzkie m.in. : nowy aparat słuchowy ( dla 1 z mieszkańców), profesjonalną matę ozonową do hydromasażu , dofinansowała wyjazdy wakacyjne do Wisły oraz dofinansowała turnus rehabilitacyjny do Zakopanego.

W roku 2013 udało nam się zorganizować miniturnusy rehabilitacyjne dla 40  podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem. Dużym osiągnięciem tego roku był też remont sali fizjoterapii w DPS Zawadzkie oraz zakup sprzętu do ćwiczeń do tej sali. Zdjęcia dokumentujące te wydarzenia (wyjazdy, turnusy, zdjęcia sprzętu do rehabilitacji) można na bieżąco oglądać w poszczególnych  zakładkach strony http://www.dpszawadzkie.wordpress.com 

Przez cały 2014 rok prowadziliśmy w dalszym ciągu działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Szczegółowe informacje o przyznanych dofinansowaniach można znależć w załączonym sprawozdaniu za 2014 rok.

Wspólnie z wszystkimi osobami niepełnosprawnymi cieszymy się z naszych małych i dużych sukcesów i jeszcze raz dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu nasza Fundacja może „pomagać”.

Poniżej znajduje się sprawozdanie merytoryczne i finansowe (bilans+rachunek wyników) z działalności Fundacji za 2014 rok i lata poprzednie.

spr z dzialalnosci za 2014                   spr.finansowe za 2014

sprawozdanie za 2013        bilans-za 2013           rachunek wyników za 2013

bilans-za 2012 informacja dodatkowa za 2012 rachunek wynikówza 2012 sprawozdanie2012

bilans-2011 informacja dodatkowa za 2011 rachunek wyników-2011 sprawozdanie2011

bilans+rachunek wyników-2010 sprawozdanie2010

sprawozdanie2009

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: