Rok 2011-Wydarzenia

 

SPEKTAKL TEATRALNY OSKAR

 Zaproszenie na ten spektakl dostało w ostatnich dniach wielu pracowników naszego Domu. Zebraliśmy tak wiele chętnych chłopców DPS oraz opiekunów, że trzeba było zamówić autobus. Wszystko bardzo sprawnie zorganizowaliśmy i tak 51 przedstawicieli naszego Domu reprezentowało widownię na spektaklu teatralnym OSKAR. Spektakl był bardzo profesjonalnie przygotowany i znakomicie wystawiony. To historia chłopczyka o imieniu OSKAR nieuleczalnie chorego, któremu nie pomaga nawet chemia ani przeszczep. Jego największym oparciem okazuje się ciocia Róża. Kilkanaście dni z życia tego chłopczyka zmusza nas do wielu przemyśleń nad sensem naszego zycia, nad naszą codzienną gonitwą za rzeczami mało ważnymi, nad naszym podejściem do osób niepełnosprawnych…Spektakl powstał na podstawie bestselleru Erica Emmanuel’a Schmitt’a „Oskar i Pani Róża”. Wszystkim, którzy naprawdę wsłuchali i wpatrzyli się w ten spektakl na zakończenie po policzkach pociekły łzy. Jestesmy dumni że mamy tak zdolnych mieszkańców.

******************************************************

ŚW. MIKOŁAJ……..

 To nieprawda, że Św. Mikołaj przychodzi tylko do dzieci. Dziś, mimo, że dopiero 4 grudnia, odwiedził wszystkich wychowanków naszego Domu. Pogoda za oknem ani trochę nie przypomina grudniowej ( nie ma mrozu, nie ma śniegu), jednak jego odwiedziny wprowadziły już powoli świąteczną atmosferę. Każdy otrzymał słodycze i parę ciepłych słów od Mikołaja. Taki drobny gest i świadomość, że ktoś o nich pamięta sprawiają naszym mieszkańcom wiele, wiele radości. Wspólne odwiedziny miały miejsce na dużej stołówce DPS. Nasi mieszkańcy z żalem pożegnali Św. Mikołaja, bo przecież na prezenty czekają też inni. Mamy nadzieję, że zobaczymy sie znów za rok……

*****************************************************

 ADWENT

Rozpoczął sie już Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Za nami już pierwsza niedziela Adwentu. Tradycyjnie umieśćmy w naszych domach wieńce adwentowe i zapalajmy na nich kolejne świece odliczając w ten sposób czas do Bożego Narodzenia. Niech ten okres pozwoli nam się odpowiednio nastroić do zbliżających się Świąt. Wiele spokoju na ten okres życzą zarówno mieszkańcy Domu jak i pracownicy i Dyrekcja Domu.

******************************************************

1 LISTOPAD…..

Jutro 1 listopad – Wszystkich Świętych. Także i mieszkańcy naszego Domu przygotowują się do tego dnia. Odwiedzają i porządkują groby swoich bliskich. Jutro także udadzą się na cmentarze, by pokazać, że pamiętają o swoich zmarłych członkach rodzin i znajomych ( w tym również byłych podopiecznych naszego Domu). Razem z innymi zapalą symboliczny znicz, także na grobach tych, o których nikt juz tu na ziemi nie pamięta.

*****************************************************

ODPUST

Dnia 14 września, jak co roku odbył sie w naszym Domu Odpust w Kaplicy w święto Podwyższenia Krzyża Św. O godzinie 15.00 odbyła się uroczysta Msza Św. , którą odprawił ksiądz proboszcz Piotr Bekierz z Kolonowskiego. Po Mszy św.tradycyjnie odbył się krótki poczęstunek dla przybyłych gości.

*****************************************************

FESTYN „SIŁA SERC”

 W dniu 30 lipca 2011 r. na terenie naszego Domu odbył sią festyn integracyjny pod nazwą „Siła serc”. Sfinansowany został ze srodków DPS oraz Fundacji de La Salle. Nad całością festynu czuwał Brat Paweł Siennicki. Start imprezy miał miejsce o godz. 10.00. Poniżej program imprezy:

 11.00– pokaz Policji organizowany przez Wydział Prewencji KPP w Strzelcach Opolskich oraz Policjantów z Zawadzkiego

12.00 – 13.00 – Koncert Gościa Specjalnego Zespołu GIFLOF

13.30 – Pokazy Leśników Nadlesnictwa Zawadzkie oraz Strazy Pożarnej z Zawadzkiego

14.30 – strzelanie do tarczy – mini paintball

15.00 – pokaz palenia gumy w wykonaniu Klubowiczów oraz pokaz sprawności modeli zdalnie sterowanych

16.00 – CIVITAS CHRISTIANA – występ Zespołu Wokalno – Muzycznego pod dyrekcją Pani Doroty Kania

16.30 – 20.00 – zabawa taneczna – gra zespół „SYNDROM”.

Ponadto w czasie festynu: konkursy, złoty deszcz, grill, grochówka, chlebek ze smalczykiem + ogórek małosolny, napoje, kawa oraz wata cukrowa i popcorn.

Na festynie gościli podopieczni DPS jak i mnóstwo osób z zewnątrz. Dziekujemy wszystkim za przygotowania do tej imprezy. W galerii juz niedługo zdjęcia z tego dnia.

*****************************************************

WIZYTA MISJONARZA

W naszym Domu zagościł jeden z Braci Szkolnych – br. Bogdan Fitio. Brat Bogdan słuzy jako misjonarz w Afryce. Pierwszy raz trafił tam w 1984r. Później ze względu na kłopoty zdrowotne powrócił do Zgromadzenia w Zawadzkiem. Od 2001 r. Ponownie wraca do Afryki by pełnic swoja misję. Od 2010 r. do dziś jest w Camerounie.

 Bracia Szkolni są w 21 krajach Afrykańskich. Moja Prowincja skupia z sobą trzy państwa – opowiada Brat Bogdan – Czad, Cameroun, Gwinea Równikową. Obecnie przebywam w Yaounde. W naszej prowincji jest 35 braci. W domu prowincjalnym, w którym jestem przełożonym, zajmuje się uchodźcami z Centralnej Afryki i Czadu oraz biednymi rodzinami z Camerounu. Rodziny te, z wielu powodów (braku bezpieczeństwa, wojny między ugrupowaniami) musiały uciekać ze swoich krajów. Przemieszczenia te nie ułatwiały jednak im wcale zycia, niejednokrotnie prowadziły do rozbicia rodzin. Staramy się im pomóc – kontynuuje misjonarz – w ich problemach, perypetiach. Borykają się nie tylko z problemami finansowymi, ale także duchowymi i psychologicznymi. Wśród „beneficjentów” są dzieci i dorośli, rodziny i osoby samotne, zdrowi i chorzy ( w tym także na AIDS). Przede wszystkim staramy się im dać nadzieję. Świadczymy dla nich usługi socjalne, bytowe, opiekuńcze, zdrowotne. Pomagamy w załatwianiu różnych spraw. Jak opisuje brat Bogdan – dużą uwagę skupia się na dzieciach, chcemy umożliwić im ich rozwój, nauczyć czytać, pisać, liczyć,…To właśnie tutaj jest prowadzona „adopcja serca”. Akcja ma na celu wspomóc dzieci. Każda osoba z innego kraju – chcąca pomóc – adoptuje „na odległość” wybrane dziecko z Afryki. Deklaruje się je wspomóc, np. Poprzez opłacenie mu rocznej nauki w szkole. Dla przykładu roczny koszt nauki dziecka w szkole podstawowej to ok. 250 zł, w szkole średniej ok. 450 zł. Osoba adoptująca, musi podpisać deklarację, iż zobowiązuje się w całości pokryć ten koszt. To tylko jedna z form pomocy w jakiej można udzielić wsparcia.

 Chcąc w inny sposób wspomóc dzieci i rodziny z Afryki można na konto podane poniżej wpłacić dowolną sumę, która przekazana zostanie dla biednych:

Prowincja Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich, ul. Salezjańska 4, 42-125 Kamyk, PKO BP 92 1020 1664 0000 3702 0148 9541,  z dopiskiem „MISJE”

Dane kontaktowe misjonarza: fr. Bogdan Fitio, e-mail: frbogdan@ymail.com, Frères des Ecoles Chrètiennes, B.P.1557 YAOUNDÉ, Cameroun 

********************************************************************

ŚWIATOWE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH – ATENY 2011

XIII Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych są szczególnym wydarzeniem i świętem dla sportowców Olimpiad Specjalnych z całego świata. Były to już 13 Igrzyska Letnie, po raz drugi organizowane w Europie. Tegoroczne Igrzyska w liczbach to: 22 dyscypliny sportowe, 30 obiektów sportowych, 185 reprezentacji, 7500 sportowców ( w tym 86 zawodników z Polski), 2500 trenerów, 25000 wolontariuszy, 40000 członków rodzin, 3000 delegatów technicznych i sędziów.

 W tym wielkim wydarzeniu uczestniczyło także 3 naszych mieszkańców należących do sekcji sportowej OS „Leśne skrzaty”.Byli to: Damian Krzysiek, Marcin Kias, Tomasz Solecki. W dniach od 25 czerwca do 4 lipca przebywali w Atenach. Takie wydarzenie to niesamowite emocje, cała podróż, przyjazd, tysiące ludzi, świateł, gwiazd, warunki mieszkalne. W wolnym czasie mogli zwiedzić jeszcze największe miasto Grecji-Ateny wraz ze wszystkimi zabytkami kultury antycznej.

 Nasza reprezentacja wraz z kilkoma innymi zawodnikami z Polski startowała w koszykówce. W tej kategorii zdobyli srebrny medal – gorąco im gratulujemy i cieszymy się razem z nimi. Ceremonie odbywały się na stadionie Panathenaikon.

 W galerii strony znajdują się już zdjęcia z rozgrywanego meczu, stadionu oraz kilka innych zrobionych w wolnym czasie.

****************************************************

 WYCIECZKA DO OJCOWA

W dniach 20-25 czerwca 8 naszych mieszkańców wraz z opiekunkami przebywało na wycieczce w Ojcowie. W galerii juz niedługo zdjęcia z tego wyjazdu.

*****************************************************

ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W dniu 26 czerwca 2011 r. W naszym Domu kolejna uroczystość. Paweł i Daniel przeżywają swoją pierwszą rocznicę I Komunii Świętej. Z tej okazji uroczysta Msza Św. W naszej galerii mozna zobaczyć kilka zdjęć z tego dnia.

****************************************************

BOŻE CIAŁO 2011

 W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypadła 23 czerwca 2011 roku. Tradycyjnie odbyła się procesja po Mszy Św. Ołtarze wykonali nasi opiekunowie oraz bracia przy udziale chłopców. Na szczęście w Czwartek pogoda dopisała i nic nie zakłócało świętowania. W procesji brali udział nasi mieszkańcy oraz przyjezdne osoby z zewnątrz, które często biorą udział w tutejszych Mszach Św.

****************************************************

 POWITANIE LATA W DPS CZARNOWĄSY

Z rąk Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach mieszkańcy naszego Domu otrzymali zaproszenie na 21 czerwca b.r. na imprezę pod gołym niebem „Powitanie lata”. W zabawie uczestniczyło 7 naszych podopiecznych. W programie były pokaz zespołu tanecznego, konkursy, tańce, ciepły posiłek oraz słodkości. Mimo iż zabawa nie trwała długo nasi podopieczni wrócili pełni wrażeń. Dom Pomocy Społecznej w Czarnowąsach prowadzony jest przez siostry zakonne, przeznaczony jest tylko dla dziewczyn i kobiet niepełnosprawnych intelektualnie. Nasi mieszkańcy już nieraz spotykali się z „Paniami” z DPS w Czarnowąsach, dlatego mogli swobodnie się bawić i zapraszać je do tańca.

W galerii strony – zdjęcia z tej imprezy.

*****************************************************

III REGIONALNY TURNIEJ OS W BOCCE – PRUDNIK – 16.06.2011R.

 W dniu 16.06.2011r. W Prudniku odbyły się zawody w Bocce. Kazda drużyna składała się z 4 zawodników. W zależności od ilości zgłoszeń zawody zostaną przeprowadzone w konkurencjach: debel (druzyna dwuosobowa), zawody drużynowe (czteroosobowe). Podział na grupy odbywał się poprzez zmodyfikowane rozgrywki, tzn. Każdy zawodnik z druzyny rzucał kulą do palliny umieszczonej 30,40 i 50 stóp od linii rzutów. Sędzia zapisywał odległości trzech najbliżej połozonych względem palliny kul. Rozgrywki zostały przeprowadzone w grupach 3-4 zespołowych, kazdy z każdym. Z naszej sekcji „Lesne skrzaty” udział brało 4 sportowców.

****************************************************

  IX OPOLSKI FESTYN OLIMPIAD SPECJALNYCH BEZPIECZNE WAKACJE w Kędzierzynie – Koźlu

W dniu 14.06.2011r. 6 uczestników sekcji „Leśne skrzaty” wzięło udział w IX już Festynie Olimpiad Specjalnych Bezpieczne Wakacje. Impreza miała na celu tylko rozrywkę, żadnych rywalizacji. W programie był pokaz tresury psów policyjnych, pokaz sprzętu gaśniczego, pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu ratowników WOPR k.-Koźle, wspólne gry, zabawy, konkursy przygotowane przez wolontariuszy.

****************************************************

 50 – LECIE KAPŁAŃSTWA

 W dniu 09 czerwca oprócz Dnia Rododendrona obchodzone było w naszym Domu 50-lecie Kapłaństwa naszego księdza Erwina. 0 12.00 odprawiona została uroczysta Msza Św. w plenerze. Na uroczystość przybyło ok.100 gości: znajomych księdza, księży z pobliskich parafii oraz wielu braci szkolnych. Po skończonej Mszy Św. do księdza udał się szpaler gości z życzeniami, prezentami i podziękowaniami. Jest to bowiem bardzo podniosły Jubileusz. Nikt nie ukrywał wzruszenia. Później wszyscy goście udali się na dużą stołówke na odświętny obiad.

 Także i my wszyscy składamy Księdzu Erwinowi serdeczne życzenia. Najpierw chcemy podziękować za wieloletnią posługę jakiej mogliśmy doświadczyć osobiście, za każdą Eucharystię, za każde ciepłe słowo,…Życzymy dalszego zdrowia, błogosławieństwa Bożego, dalszej siły fizycznej i duchowej na kolejne lata posługi Panu.

******************************************************

 MAJÓWKA POD RODODENDRONEM

 W dniu 09.06.2011r. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zawadzkiem jak co roku zorganizowały imprezę integracyjną skupiającą uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Uszyc i z Olesna oraz wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem. Cała impreza odbywała się w plenerze, na boisku przy DPS Zawadzkie. Imprezę sponsorowali Dom Pomocy Społecznej w Zawadzkiem, Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych im. Św. Jana de La Salle, sponsorzy z firm z gminy Zawadzkie oraz gmin sąsiednich.

Święto zorganizowane zostało z okazji rozkwitających w tym czasie krzewów Rododendrona, które od lat są ozdobą Zameczku. Tradycyjnie były zabawy, konkursy, grała muzyka, był słodki poczęstunek i gorące dania.

Impreza trwała kilka godzin i mimo iż pogoda nie była wymarzona, wszyscy bawili się doskonale. Już niedługo w galerii zobaczyć będzie można zdjęcia z tej imprezy.

*****************************************************

  ŚLĄSKIE WESOŁE MIASTECZKO

Od kilku lat w okresie przedwakacyjnym organizowany jest w Chorzowie impreza dla osób niepełnosprawnych. W tym dniu wiele osób niepełnosprawnych na zaproszenie może korzystać za darmo z wybranych atrakcji Wesołego Miasteczka. Cała akcja jest organizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Św. Stanisława Kostki z Katowic .Chętnych na tą wycieczkę jest zawsze mnóstwo.W tym roku w liczbie 43 wychowanków w dniu 8 czerwca wyruszylismy na wycieczkę do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Takie wyjazdy przynoszą naszym mieszkańcom mnóstwo radości, nowych wrażeń i długo niezapomnianych emocji. Aby zostały po tym dniu jakieś wspomnienia nasi chłopcy przywieźli nieco zdjęć – do zobaczenia w naszej galerii.

*****************************************************

 VII OPOLSKI TURNIEJ W BOWLINGU OLIMPIAD SPECJALNYCH

 W dniu 07.06.2011r. W Strzelcach Opolskich odbyły się zawody Olimpiad Specjalnych w Bowlingu (kręgle). Zawody odbyły sie w różnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy podzieleni zostali na 6 osobowe grupy. Zasady gry obowiązywały takie jak w tardycyjnej grze kręgle. Do zdobycia medale oraz dyplomy lub okolicznościowe plakietki.

*********************************************************************

 WIZYTACJA BISKUPA

W dniu 03.06.2011r. w naszym Domu w godzinach popołudniowych gościł biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Odwiedziny odbyły sie w ramach wizytacji, która miała miejsce także w innych sąsiadujących parafiach.Przywitanie biskupa przez naszych mieszkańców oraz braci miało miejsce przy Kaplicy. W naszej galerii zobaczyć można kilka zdjęć z tego spotkania.

******************************************************

VII REGIONALNY MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH W LEŚNICY

26.05.2011r. w Leśnicy odbył się VII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Celem organizacji imprezy jest:

 • popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny OS dla osób z upośledzeniem umysłowym,

 • podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w trakcie treningów,

 • wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez udział w zawodach i odnoszenie sukcesów,

 • rozpowszechnianie idei OS w regionie opolskim oraz integracja ze środowiskiem.

W zawodach brało udział 120 zawodników wraz z trenerami.Klasyfikacja zawodników odbyła sie w oparciu o płeć i wiek.

Konkurencje lekkoatletyczne prowadzone podczas mityngu to: bieg 100m,bieg 200m, bieg 400m, sztafeta 4x100m,skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, pięciobój, chód sportowy 400m oraz dla zawodników o niższym poziomie: bieg 25m, bieg 50m, rzut piłką miękką, skok w dal z miejsca, chód z asystą 25m, rzut piłką tenisową.

Z zawodów lekkoatletycznych chłopcy przywieźli kolejny dyplom gratulacyjny dla sekcji „Leśne skrzaty”.

*****************************************************

 RAJD I PIKNIK SAMARYTAŃSKI

W dniu 22.05.2011r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem odbył się Rajd i Piknik Samarytański pod hasłem „Błogosławiona Maria Merkert jako wzór służenia drugiemu człowiekowi”.W programie był:

 • rajd rowerowy spod kościoła w Piotrówce do DPS Zawadzkie
 • nabożeństwo majowe w kaplicy DPS
 • film o zyciu i działalnośći Błogosławionej Marii Merkert
 • Wykład o Błogosławionej Marii Merkert prowadzony przez Siostry Elzbietanki z Nysy
 • koncert wokalno-muzyczny młodzieżowego zespołu sióstr Elżbietanek
 • krótka opowieść Państwa Szmal o drodze do kariery ich syna Sławomira
 • sztuka teatralna „powrót na łąkę”-Zespół Teatralny Faska z Piotrówki
 • ciekawe epizody z Życia w pałacyku myśliwskim – Brat Paweł Siennicki.

******************************************************

 

X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

 W dniu 17.05.2011 r. 8 podopiecznych Domu Pomocy Spolecznej w Zawadzkiem, którzy należą do sekcji sportowej „Leśne skrzaty”, brało udział w Turnieju Piłki Nożnej, który odbył sie na stadionie Odra w Kędzierzynie Kożlu.

W planie odbyła się rejestracja przybyłych ekip, ceremonia otwarcia, mecze grupowe oraz ceremonia zakończenia zawodów. Mecze odbywały się według regulaminu. Nasi zawodnicy wrócili z tej uroczystości z dyplomem gratulacyjnym za zajęcie III miejsca w X Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w kategorii chłopców.

******************************************************

TRIDUUM PASCHALNE

 Tak jak we wszystkich Kościołach w dniach 21,22,23 kwiecień w Kaplicy naszego Domu odbywały się obchody Triduum Paschalnego. Te 3 dni szczególnie mają nas już przygotowac do Wielkiej Nocy i wprowadzić w świąteczną atmosferę. Nie brakowało też odpowiedniego do atmosfery wystroju Kaplicy, o który zadbał jeden z braci Zgromadzenia, a przy którym pomagali mieszkańcy naszego Domu. W uroczystościach uczestniczyli zarówno podopieczni Domu, bracia jak i wierni z zewnątrz. Gorąco i uroczyście obchodzono także rezurekcję w Niedzielę Wielkanocną. W galerii mozna zobaczyć kilka zdjęć z tej uroczystości.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy najserdeczniejsze życzenia pogody ducha, zdrowia, głębokiej radości, smacznego święconego i odpoczynku w gronie najbliższych. W imieniu Braci, wszystkich pracowników naszego Domu oraz jego mieszkańców, składam wszystkim Życzenia spokojnych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

 Administrator Strony ****************************************************

 PRZYGOTOWANIA WIELKANOCNE

 Czas płynie szybko i przed nami kolejne Święta Wielkanocne,   w ramach przygotowań związanych ze sprzątaniem należy znaleźć też trochę czasu na przyjemności, np. na udział w Konkursie Kroszonkarskim „Ale jajo” organizowanym jak w latach ubiegłych w ZSG w Kielczy.W XII już konkursie kilku naszych mieszkańców także brało udział i teraz z niecierpliwością i niepewnością czekają na zaproszenie, na którym odbedzie sie ogłoszenie wyników:/

Wierzymy w mozliwości naszych chłopców i trzymamy za nich kciuki:)

*****************************************************

 NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH 2011

Ta coroczna uroczystość, na której nagradzani są sportowcy Olimpiad Specjalnych, którzy w roku poprzedzającym Galę okazali się najlepszym sportowcem roku. W związku z tym, że nasi mieszkańcy także należą do sekcji Olimpiad Specjalnych, w dniu 10 marca 2011 wyjechali na tą Galę by odebrać List Gratulacyjny Marszałka Województwa Opolskiego. W tym roku odbyło się już XVIII takie spotkanie.

******************************************************

 KARNAWAŁ 2011

 Okres karnawału to czas, który nasi mieszkańcy lubią najbardziej . Stwarza on bowiem wiele okazji do tego by brać udział w zabawach i w pozytywny sposób wykorzystać swoją energię. W tym roku karnawał trwa wyjątkowo długo i okazji tych było więcej.

Oprócz drobnych dyskotek organizowanych przez naszych chłopców w naszym Domu , w dniu 1 marca odbyła się wielka impreza integrująca prawie wszystkich naszych mieszkanców, oraz uczniów liceów naszej gminy. Zabawa trwała od godz. 15 do późnego wieczora. Sali, jak w poprzednich latach udzieliła nam zaprzyjaźniona restauracja RENOMA. Mimo, iz na końcu pojawiało się już zmęczenie, chłopcy nie chcieli kończyć zabawy. Podobnie było z młodzieżą, która gościła na tej zabwie. Dla mieszkańców naszego Domu są to chwile, które lubią najbardziej ; przynoszą im mnóstwo radości i budzą w nich tą pozytywną stronę życia.

Dziekujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz tym, którzy przyczynili się do stworzenia tak wspaniałej zabawy i swoja obecnościa uprzyjemnili ten czas.

 Ci spośród chłopców, którzy nie potrzebują chwili wytchnienia po wczorajszej zabawie, dziś, tzn. 2 marca, wraz z WTZ – Zawadzkie będą uczestniczyli w zabawie organizowanej w Domu Kultury w Oleśnie.

*****************************************************

 JASEŁKA

Okres bożonarodzeniowy nadal trwa. Nadal więc możemy czuć atmosferę Świąt i kolędować. Abyśmy o tym nie zapomnieli, uczniowie Szkoły Podstawowej w Raszowej w dniu 27 stycznia b.r. zawitali w naszym Domu. Na  głównej stołówce odbyły się jasełka. Tradycyjne przedstawienie Bożego Narodzenia połączone było z nowoczesnymi elementami i postaciami z bajek. Ci młodzi ludzie – przepieknie przebrani i przygotowani, samą już swoją obecnością wnieśli w mury naszego Domu i wśród naszych chłopców wiele radości, a przede wszystkim przekonania że nawet tak młodzi ludzie pamiętają o osobach niepełnosprawnych.

*******************************************************

 ROK 2011

Minęły już Święta Bożego Narodzenia,minął Sylwester i w ten sposób weszliśmy juz w Nowy 2011 ROk. Przed nami kolejne dni, kolejne obowiązki, kolejne radości i smutki, z którymi musimy się zmierzyć.   Tym samym otwieramy nową księgę z pustymi kartami, na której zapiszemy nowe istotne wydarzenia z życia naszego Domu.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony www:)

W imieniu wszystkich pracowników naszego Domu oraz jego mieszkańców składam wszystkim Życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s