Rok-2009-wydarzenia

 

TURNUS REHABILITACYJNY – NIECHORZE

 O zdrowie trzeba dbać. Odpowiedni klimat, świeże powietrze, masaże i kąpiele zdrowotne….. Tego wszystkiego mieszkańcy naszego Domu mogli zakosztować podczas turnusu rehabilitacyjnego, na którym przebywali w okresie od 30 maja do 12 czerwca 2009r. 41 mieszkańców naszego Domu wraz z opiekunami korzystało  w tym czasie z uroków plaży i morza oraz szerokiej oferty wypoczynowej Ośrodka Natalia w Niechorzu. W programie turnusu były: wieczorek zapoznawczy, grill, wycieczki piesze, wycieczki autokarowe, hydromasaże, materace masujące, inhalacje z soli, itp. Najzdrowszy chyba jednak (i bezpłatny:)) był jod, którego nad morzem nie brakuje. Mimo, że pogoda nie była typowo letnia  i tak można było skorzystaćv z kapięli  słonecznych i wodnych.  Jedyne co im pozostało po urlopie, to wspomnienia, setki zdjęć, no i opalenizna. Turnus doszedł do skutku dzięki dobrej woli sponsorów, którzy dofinansowali wyjazd, tzn. dzięki Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji de La Salle, Domowi Pomocy Spolecznej w Zawadzkiem. Darczyńcom gorąco w imieniu osób biorących udział w turnusie dziękujemy.

KWITNĄCE OPOLSKIE

W październiku 2009 ogłoszony został w naszym województwie konkurs pn.Kwitnące Opolskie. Wyróznienie w kategorii obiekt socjalny przyznane zostało naszemu Domowi. Komisje zachwyciły pieknie kwitnace krzewy rododendronów. Nagroda to w dużej mierze zasługa Brata Stanisława Onika, który poświęca każdą wolną chwilę na upiększanie florystyczne otoczenia zameczku. Odbieramy to wyróżnienie jako nagrodę dla całej wspólnoty oraz wszystkich naszych podopiecznych.

„KLĘSKA – POWÓDŹ CZY HURAGAN-STRAŻ POŻARNA CI POMAGA”

wręczenie nagrody Tomaszowi Soleckiem

Nasz podopieczny Tomasz Solecki został zgłoszony do konkursu organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pt.Klęska-powódź czy huragan-straż pozarna ci pomaga. Konkurs był organizowany na szceblu gminnym i wojewódzkim. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej dowolna techniką. Wśród swojej grupy, tj. wśród osób niepełnosprawnych  zajął I miejsce na szczeblu gminnym. W obrebie województwa znalazł się na II pozycji wśród 5 nagrodzonych. Dnia 01.09.2009r. w naszym DPS nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody, tj. roweru górskiego , Tomaszowi Soleckiemu.

STANDARYZACJA

W związku z ubieganiem się przez nasz Dom o standaryzację, nasze trudy i starania dobiegły końca i z dniem 27.11.2009r. uzyskaliśmy zgodę na bezterminowe prowadzenie Domu.

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s