Rok 2015

28,29 wrzesień 2015 – wycieczka do Wrocławia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Zawadzkiem

30 wrzesień 2015 – VII Opolski Mityng w Kolarstwie OS

Mityng podzielony był na 4 kategorie wiekowe. Zawodnicy byli łączeni w grupy osobowe w zależności od wieku, dystansu i umiejętności. Każdy zawodnik brał udział tylko w jednej konkurencji na dystansie 500m,1000m lub 5000m. Nasza reprezentacja liczyła 5 osób.

18 wrzesien 2015 – Dobrzeń Wielki – Wojewódzkie Igrzyska LZS Osób Nuiepełnosprawnych

Igrzyska zostały przeprowadzone w blokach konkurencji: Blog lekkoatletyczny (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłka lekarską), turniej tenisa stołowego ( turniej indywidualny kobiet i mężczyzn), blok rekreacyjny ( rzut ringo do celu, rzut lotką, rzut do kosza, tor przeszkód).

17 wrzesień 2015 – zabawa w DPS Czarnowąsy

Nasze koleżanki z DPS w Czarnowąsach po raz kolejny zaprosiły mieszkańców naszego Domu na zabawę z okazji pożegnania lata. Pogoda była jeszcze bardzo letnia więc impreza odbyła się na zewnątrz. Były tańce, konkursy i zespół. Czas szybko minął i znów trzeba było wracać do domu. Mamy nadzieje że znów zobaczymy się niedługo.

16,17,18 wrzesień 2015 -wycieczka z WTZ Zawadzkie

Wycieczka miała charakter edukacyjno-rekreacyjny. W planie wycieczki było zwiedzanie interesujących miejsc w Chorzowie, Wieliczce i Katowicach. Więcej szczegółów już niedługo na stronie http://www.wtzzawadzkie.pl

V Regionalny Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych w Prudniku

Zapraszamy do naszej galerii. Nasz sekcja Leśne skrzaty zdobyła III miejsce w turnieju.

30 lipca 2015 – gospodarstwo agroturystyczne w Centawie

Dzisiejszy dzień grupy VII i VIII spędziły w gospodarstwie agroturystycznym w Centawie. Pyszne jedzenie, spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Miło tak spędzić dzień.

17-24 lipca 2015 – Turnus wypoczynkowy w Pokrzywnej

Grupy I i III w tym roku przebywała na turnusie wypoczynkowym w Pokrzywnej. W ciągu tygodniowego pobytu mieszkańcy nie tylko przeszli kilka łagodnych szlaków górskich ale skorzystali i z atrakcji oferowanych przez okoliczny ośrodek noclegowy. Podopieczni nabyli nowe pamiątki z nieznanych im do tej pory okolic. 

13-18 lipca 2015 – Turnus wypoczynkowy w Wiśle

Przedostatnia z grup wróciła z turnusu wypoczynkowego w tym roku. Tym razem gr.IX wypoczywała w Wiśle. Z opowiadań mieszkańców i zdjęć było super. na półki przybyły kolejne pamiątki, do albumów kolejne zdjęcia. Oby więcej takich wycieczek.

22-29 czerwca 2015 – 29  czerwca – 04 lipca 2015 – Turnus wypoczynkowy w Ustroniu

Kolejna grupa mieszkańców naszego Domu wyruszyła dziś do Ustronia, na kilkudniowy zasłuzony pobyt. Miejsce już sprawdzone przez innych mieszkańców, którzy przebywali tam pod koniec czerwca. . Moze tylko szlaki różniły się od poprzednich. Choć nie było upałów, pogoda dopisała , wszyscy wrócili „pozytywnie” zmęczeni.Niedługo w galerii naszej strony pojawią sie zdjęcia z turnusów.

16 czerwca 2015 – Wesole Miasteczko-Chorzów

Z Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im Św. Stanislawa Kostki w Katowicach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w kolejnym spotkaniu osób niepełnosprawnych w Wesołym Miasteczku w Chorzowie. 61 mieszkańców naszego Domu wyjechało więc do Śląskiego Wesołego Miasteczka. Pogoda dopisała i humory oczywiście też. Wszyscy wrócili szczęśliwi, uśmiechnięci, wybawieni i szczęśliwie zdrowi. Dziękujemy firmie przewozowej, która bezpiecznie nas zawiozła i przywiozła w ten dzień oraz Fundacji St. Kostki za zaproszenie i przyjazna atmosferę w tym dniu.

8-13 czerwca 2015 – Turnus wypoczynkowy w Brennej

Nadchodzi czas wakacji, czas turnusów i wycieczek. Ten letnio-wakacyjny okres rozpoczyna gr IV z kilkudniową wycieczką do Brennej. Brenna to zaciszna górska miejscowość położona w województwie śląskim, w dolinie rzeki Brennicy, u stóp malowniczych szczytów Beskidu Śląskiego , pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem. 10 mieszkańców naszego Domu wypoczęło w malowniczej scenerii tych okolic, spacerując także po szlakach górskich. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i wypoczęci. Pamiątki trafiają już na półki a zdjęcia do kolejnego albumu i kroniki.

13 maja 2015 – IX Opolski Mityng Lekkoatletyczny OS

Dziś odbyły się w Lesnicyzawody OS w lekkoatletyce. 6 naszych mieszkańców z sekcji Lesne skrzaty brało udział w tych zawodach w konkurencji Pchniecie kulą, skok w dal i skok w dal z miejsca. Uczestnictwo w tych zawodach jest dla naszych mieszkańców ważne, mogą bowiem rywalizować z innymi.

7 maja 2015 – III Mityng Pływacki osób niepełnosprawnych

Powiat Strzelecki, Zespół Szkół Specjalnych w Kadłubie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie było organizatorem i współorganizatorem III Mityngu Pływackiego zorganizowanych w Strzelcach Opolskich. W zawodach wzięło m.in. 6 mieszkańców naszego Domu reprezentujących klub Leśne skrzaty.


6 maja 2015 – Zawody Olimpiad Specjalnych – hokej halowy oraz trening aktywności motorycznej

W dniu dzisiejszym odbył się Regionalny Dzień Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Są to zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które maja upośledzony aparat ruchu lub ze względu na głeboki stopień niepełnosprawności intelektualnej nie są w stanie zrozumieć zasad współzawodnictwa. Zawody obejmowały ćwiczenia z zakresu m.in. unoszenia głowy z pozycji leżenia, pełzania – czołgania, przechodzenie przez tunel, pokonanie ławeczki gimnastycznej, rzut piłeczką tenisowa do celu, , zbieranie przedmiotów, toczenia piłeczki, rzutu i chwytu, nakładania kółek na stojak, , skok z wykorzystaniem odskoczni, slalom. W dniu treningowym nie ma rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Każdy z zawodników prezentuje swoje umiejętności indywidualne. Nie ma podziału na kategorie wiekowe im grupy sprawnościowe. Wszystkie konkurencje odbywają się na 3 poziomach trudności. na poziomie pierwszym możliwa jest pomoc słowna trenera i użycie sprzętu wspomagającego.Na poziomie drugim – tylko pomoc słowna. Na poziomie trzecim – samodzielne wykonanie ćwiczenia przez zawodnika.

Każdy po zakończeniu otrzymał plakietki oraz pamiątkowe medale. Klub Leśne skrzaty reprezentowało 5 zawodników.

Tego samego dnia odbył się też IX Opolski Turniej Hokeja Halowego. W turnieju biorą udział drużyny 6-8 osobowe. Zawodnicy są osobami z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym. Udział w zawodach wzięło 6 sportowców z drużyny Leśne skrzaty.

 

2-6 kwietnia 2015 – Triduum Paschalne, Wielka Noc oraz Poniedziałek Wielkanocny

Uroczystości wielkanocne, jak we wszystkich parafiach zaczęły się w wielkoczwartkowy wieczór Mszą Wieczerzy Pańskiej, jako pamiątki ostatniej wieczerzy Jezusa z uczniami.

Tradycyjnie w Wielki Piątek została odprawiona Droga Krzyżowa oraz wieczorne uroczystości.
W Wielką Sobotę odbyło się poświęcenie pokarmów, które zostały podane na stole wielkanocnym oraz wieczorna liturgia. W Niedziele Wielkanocną mieszkańcy jak i inni wierni uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej, świętując wspólnie Zmartwychwstanie Chrystusa.

Choć pogoda nie była typowo wiosenna i adekwatna do Świąt Wielkiej Nocy wśród mieszkańców Domu panowała atmosfera ciepła i radosna.

Choć pogoda nie była typowo wiosenna i adekwatna do Świąt Wielkiej Nocy wśród mieszkańców Domu panowała atmosfera ciepła i radosna.

 Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świat Zmartwychwstania Pańskiego, 

a także kolorowych spotkań z budzącą się do życia przyrodą

życzą mieszkańcy, Dyrekcja oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem

 

 k,MzY3MDA2NjIsNTM5MDY0,f,wielkanoc06_d

Karnawał 2015

Nasi mieszkańcy uwielbiają czas zabaw i tańców. Jak i w latach wcześniejszych, tak i w tym roku, zostaliśmy zaproszeni na zabawę karnawałową do Olesna Parę dni później karnawał trwał w Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach.

Wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem mają tam już swoich dawnych znajomych-znajome, z którymi świetnie się bawią.

Dziekujemy wszystkim, którzy pamietają o nas w ten radosny czas i mamy nadzieję, że w niemniejszej grupie spotkamy się znów niedługo.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s